Obiecujące wyniki europejskiego badania ProSense w krioablacji raka piersi

„Krioablacja oparta na ciekłym azocie okazała się bezpieczną metodą leczenia raka piersi, z niskim wskaźnikiem powikłań - w przeprowadzonym badaniu nie zaobserwowano ich wcale”- tak wynika z niezależnego, jednoośrodkowego badania…

prof. Wojciech Krajewski o krioablacji – nowym kierunku w leczeniu raka nerki

W najnowszym wydaniu Przeglądu Urologicznego (nr 4/2023) ukazał się wywiad z prof. dr hab. n. med. Wojciechem Krajewskim, specjalistą urologii FEBU, o tym, że małoinwazyjne zabiegi krioablacji mogłyby stanowić alternatywę operacyjną…

Prof. Franco Orsi: wiele guzów można już bezpiecznie leczyć ablacją przezskórną

Dzięki rewolucyjnemu postępowi obrazowania w medycynie, dziś widzimy guz na bardzo wczesnym etapie. Możemy więc leczyć chorego unikając innego, bardziej inwazyjnego podejścia. O tym, między innymi, mówi w wywiadzie prof. Franco Orsi,…

Czy lekarstwo na raka naprawdę nie istnieje? O metodach leczenia raka

Lekarstwo na raka istnieje. Ba, lekarstw takich mamy co najmniej dziewięć i to nie jest ani cynizm na temat medycyny alternatywnej…

Opublikowano na blogu: agaszuscik.com

Krioablacja w leczeniu zmian w piersiach – najnowsze wyniki i pierwsze zabiegi w Polsce!

Krioablacja ProSense™ jest z powodzeniem stosowana w leczeniu gruczolakowłókniaków. Od 2014 roku testowana w ramach największego badania klinicznego ICE3. Okazuje się skuteczną alternatywą dla operacji nowotworów piersi o cechach niskiego ryzyka, ale także złośliwych. W Polsce, w klinice w Medi-Lab w Świdnicy przeprowadzone zostały pierwsze zabiegi krioablacji zmian w piersiach.

Opublikowano na: Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 3/2022

Zimnem w raka – krioablacja w leczeniu onkologicznym

Dotychczas o krioablacji mówiło się jako o rewolucyjnej metodzie leczenia migotania przedsionków serca. Została ona wdrożona jako alternatywna technika ablacji i jest stosowana w Polsce od 2008 roku. Polega na niszczeniu ognisk arytmii, które zlokalizowane są zwykle w ujściach żył płucnych za pomocą miejscowego (punktowego) zamrażania tkanki ciekłym azotem w temperaturze od -70⁰C do -80⁰C.

Opublikowano na: alivia.org.pl

Krioablacja w onkologii – zabiegi ciekłym azotem

Choć krioablację często kojarzymy z zabiegami leczenia arytmii sięgającymi lat osiemdziesiątych XX wieku, to leczenie nowotworów zimnem sięga połowy XIX wieku. Jako pierwszy dr James Arnott używał roztworów soli zawierających kruszony lód w temperaturze od -18° do -24°C do zamrażania raka piersi, raka szyjki macicy i skóry.

Opublikowano na: zwrotnikraka.pl

Zimnem w nowotwór – szpital EuroMediCare we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce przeprowadza nowatorskie zabiegi krioablacji

W wieloprofilowym, zabiegowym szpitalu specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu wykonano pierwszy w Polsce zabieg krioablacji dwóch guzów na opłucnej z wykorzystaniem ciekłego azotu systemem ProSense.

Opublikowano na: onkonet.pl

Szpital EMC we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce przeprowadza zabiegi krioablacji nowotworów

W wieloprofilowym, zabiegowym szpitalu specjalistycznym EuroMediCare (EMC) we Wrocławiu wykonano pierwszy w Polsce zabieg krioablacji dwóch guzów na opłucnej z wykorzystaniem ciekłego azotu systemem ProSense.

Opublikowano na: isbzdrowie.pl

Krioablacja rozwija się także w leczeniu nowotworów

W szpitalu specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu wykonano pierwszy w Polsce zabieg krioablacji dwóch guzów na opłucnej z wykorzystaniem ciekłego azotu nowym systemem ProSense.

Opublikowano na: mzdrowie.pl